>

Proč jsme stále unaveni

Proč jsme stále unaveni

Je v pořádku, že občas nejste zcela fit a máte pocit, že jste tak unavení, že nemůžete ani vstát z postele. Jestliže se u vás toto stává součástí každodenní rutiny, pravděpodobně něco není v pořádku a váš životní styl si žádá změnu.
blondýna a papriky
Nemusíte věřit, že duše a tělo je propojeno mnohem více, než si umíme představit, jak je nyní moderní říkat, ale zrovna tento případ je zcela evidentní a pokud se vás to týká, tak byste měli vzít v úvahu, že je potřeba opravdu naslouchat nejen tělu, ale i vlastní duši.

Máte v práci hodně stresu? Projevuje se to na vaší náladě takřka ihned? Trpíte opravdu neustálou únavou?
Pak se pojďme podívat, co lze změnit poměrně snadno a co pravděpodobně pomůže i vám!

•   Změňte stravování
Jednou z příčin, proč je vaše tělo permanentně unavené, může být, že jíte potraviny, které nedělají právě vašemu tělu dobře. Ať už to je velké množství cukrů, tuků či příliš nebo naopak málo bílkovin, je třeba si prostě upravit jídelníček. Jezte dostatek bílkovin, jezte správné tuky, dbejte na správné množství těch správných sacharidů, dostatek ovoce, dostatek zeleniny a jezte hlavně pravidelně. Staré známé pravidlo, jezte menší porce, ale často, zde platí stoprocentně.

•   Hýbejte se pro své zdraví
I když se to zdá možná úsměvné, málo pohybu může způsobit, že jste více unavení. I když jste po celých dnech v práci unavený a nemáte chuť se hýbat a nejraději byste se jen natáhli do postele, nedělejte to! Zvedněte svoje tělo a přinuťte se vyrazit za pohybem. Kromě toho, že uděláte něco pro svoje zdraví jako takové a pro svoji kondici, uvolníte v těle endorfiny a kromě pocitu štěstí, který vám endorfin navodí, získáte také pocit přívalu energie pro váš život.
blondýna s vodou
•   Začněte víc pít
Příčinou vaší únavy může být samozřejmě i nedostatečná hydratace vašeho organismu. Samozřejmě to platí hlavně v létě, ale i v zimě je třeba dbát na pitný režim. V kanceláři si na stůl umístěte lahev vody o objemu jeden a pul litru a snažte se ji v průběhu pracovní doby vypít. Večer si určitě doma ještě pitný režim hlídejte, ale nezapomeňte, že v noci se potřebují vaše ledviny regenerovat a tak není dobré je zahltit hektolitry vody a pak v noci běhat stále na toaletu a nespat.