>

Postele z masivu 90 x 200 se na špičce žebříčku popularity drží již řadu let

Postele z masivu 90 x 200 se na špičce žebříčku popularity drží již řadu let


Dřevěný masiv je materiál tradiční, jehož výhody není třeba zvláštním způsobem vyzdvihovat. Každý z vás si jistě dobře uvědomuje, že dřevo je zdravotně nezávadné, že je velmi pevné a trvanlivé, že se velmi dobře udržuje v čistotě, a že je vzhledově takřka nenapodobitelné. Nevýhodou bývá sice vyšší cena, ale to je pojem veskrze relativní, neboť se ceny laminátových a dřevotřískových desek dřevěnému masivu přibližují.
obraz nad postelí.jpg
Další předností pevného dřeva je pochopitelně vzhled. V této oblasti jsou bytoví návrháři a designéři prakticky ve své tvorbě neomezeni. Lůžka pro dospělé osoby jsou laděna do desítek rozmanitých stylů, postele pro děti mohou svým vzhledem připomínat pohádkový hrad, autodrom, lesní krajinu, zvláště dětský svět se masivním dřevem oživí natolik, že se v něm naše ratolesti cítí bezpečně a útulně.
snídání v posteli.jpg

Čalouněné postele

V 90. letech se u nás začínaly objevovat první modely celočalouněných výrobků, většinou s úložným prostorem. Zaplavily dětské pokoje a dokonce i ložnice dospělých, úložný prostor sice skýtal možnosti rychlého stlaní a úklidu lůžkovin, ovšem údržba těchto lůžek byla nesmírně náročná. Množící se plísně a roztoči a navíc občas rozlité nápoje v posteli – to vše bylo tehdy v bytech běžné. S rozvíjející se výrobou lamelových roštů a dělených matrací, které se snadno udržují a čistí, začala čalouněná lůžka ustupovat do pozadí a o postele masiv 90 x 200 zájem rapidně rostl.
větrák nad postelí.jpg

Postele z desek

V současné době jsou na trhu také lůžka vyráběná z MDF a LTD desek. MDF je dřevovláknitá deska, která se nespojuje žádným pojivem, neobsahuje formaldehyd, dobře se opracovává a její povrch se lakuje, nebo potahuje za tepla fólií z PVC. LTD deska je lamino (nikoliv laminát), odolná vůči otěru, ale obsahující pojivové složky (syntetické pryskyřice). Tyto materiály jsou zdravotně nezávadné, ovšem mívají kratší životnost ve srovnání s masivem.