>

Retro styl stále frčí

Retro styl stále frčí

Každá doba přináší nějaký nový trend. Zejména pro milovníky módy a také pro různé sběratele. Určitě si mnozí z nás vzpomínají na éru, kdy se sbíraly plechovky od různých nápojů. Většinou se do hledáčku sběratelů dostávají věci, které už (nebo ještě) nejsou tak snadno k mání. Možná právě proto zájem o zmíněné plechovky opadl. Co se dostává do popředí? Jsou to staré reklamní cedule. Pokud se zamyslíme, pak musíme uznat, že už vážně nejsou tak snadno k vidění. Většinou na ně narazíme při sledování některého černobílého filmu. A to nejlépe zahraničního.
plechovka na kávu.jpg
o Je velká škoda, že se na ně tak trochu pozapomnělo, protože jestli se o některých interiérových doplňcích dá říci, že jsou kýčovité, o plechových cedulích to řekne jen málokdo.
o Pokud pro ně vyberete vhodné místo, pak nemůžete nikdy sklouznout do nevkusu.
plechové železniční značení.jpg

A hned je tu útulněji

Své uplatnění najdou plechové cedule jak v domácnostech, tak především v různých provozovnách. Jestliže se chystáte otevřít kavárnu, vinárnu nebo cukrárnu tak trochu v americkém stylu, pak jsou plechové cedule něco, bez čeho se rozhodně neobejdete. Je velká škoda, že už dnes nejsou ty původní většinou k sehnání. Ale nemusíte zoufat. Ty nové jsou od těch tehdejších k nerozeznání a mají jednu velkou výhodu – nejsou nikde zrezlé nebo poškozené. Jaký byl vlastně jejich prvotní účel? Šlo pochopitelně o reklamu. Výrobce některého produktu se tímto způsobem prostě chtěl trochu více zviditelnit.
o Můžete vyzkoušet, jestli tento „fígl“ ještě funguje a vyvěsit si některou originální plechovou vývěsku na svůj podnik.
Dnes je doba, kdy je v kurzu retro styl. Tak proč nevyjít módnímu trendu trochu vstříc? Pokud je to vkusné a ještě k tomu to může být účelné, proč ne? A jestli žádný podnik nemáte, pak si ozvláštněte kuchyň. Budete se v ní cítit jako americká hospodyňka skvělých třicátých let.