>

Nejlepší je chůze

Nejlepší je chůze

Mezi nejzákladnější pohyby člověka patří chůze. Odborní tvrdí, že chůze je velice důležitá pro celý náš organismus. Zlepšuje funkčnost svalstva, trávení, udržuje klouby v dobrém stavu a zbytečně je nezatěžuje. Takže jedna z nejlepších věcí je se každý den aspoň na půl hodinky projít do přírody a nadýchat se čerstvého vzduchu nebo o víkendu vytáhnou rodinu na hory.
pohled ze zasněžené hory

Jsme, to co jíme

Častokrát bere naši stravu na lehkou váhu a říkáme si, že jsou to jen řeči, ale nejdůležitější pro naši formu je pestrý a zdravý jídelníček. Stane se, že v jídelníčku chybí vláknina, zelenina a bílkoviny, což vede ke zbytečnému zanášení střev a špatnému trávení. Není špatné si občas dopřát trochu toho čerstvého salátu nebo si kousnout do jablka a z jídelníčku smazat pár tučných jídel.

Ne a ne se zbavit únavy

Sluníčka je méně a méně a na nás dopadá ta tmavá zima, která nás okrádá o energii. Cítíme se vyčerpaní a v jednom kole zaneprázdněni. Vůbec nic za ten krátký den nestihneme.
Od téhle depresivní nálady by nám mohla pomoci trocha pauzy a změna v našem stereotypním životě. Zkuste si najít nějakou zajímavou nenáročnou aktivitu.
Jelikož je venku zima a nikomu se tam moc dobrovolně nechce tak, může zkusit zajít na hodinu jógy nebo si jen tak sednou s dobrou knihou do oblíbené kavárny nad horký šálek kávy. Jestli spíše dáváte přednost spíše společnosti, tak si vyrazte s přáteli někam se bavit nebo vezměte svého miláčka (až toho psího nebo mužského) někam, kde jste dlouho nebyli.  A když ani tohle změna nezabere, tak se zkusme podívat, jak je na tom vaše tělo.
 Někdy se může stát, že s klesající teplotou nám klesá tlak a slábne organismus a cítíme se stále ospale. Vitamín C a dostatek vydatného spánku se by se mohli stát našimi zachránci.
 kachny na bruslích

Ostatní nenáročné aktivity

Další zábavné aktivity, které se hodí do zimních dnů můžeme najít všude okolo nás.
Mezi oblíbené sporty samozřejmě patří lyžování a běh na lyžích, ale ne každý je na tohle stavěný.

  • Bruslení ke příkladu není nijak namáhavý sport. Může ho dělat každý. Stačí si najít zmrzlý rybník nebo v každém větším městě je veřejné bruslení, kde si brusle můžete i půjčit. Každý si zvolí svoje tempo a uplatní své dovednosti.
  • Když si chceme jen tak zablbnout a zvednout si náladu, tak můžeme vyrazit sáňkovat. Není to záležitost jen malých dětí a nepotřebujeme žádnou určitou výbavu. Stačí si najít kopec. A dokonce už najdeme místa, která jsou přímo určená k sáňkování a jsou k tomu i upravována.
  • A jestliže nechce sníh už ani vidět, tak si můžete zajít zaplavat. Plavání je sport, který nezatěžuje klouby a často se doporučuje i po zraněních pro znovu uvedení svalů do pohybu. A po pár bazénech se může jít vyhřát a namasírovat do vířivky nebo si zajít do sauny.