>

Handpoke: zamilujte se do poctivé ruční tatérské práce

Handpoke: zamilujte se do poctivé ruční tatérské práce

Na první pohled se může zdát, že handpoke tetování (hand = ruka, poke = šťouchnutí) je současná módní vlna. Je to ale spíš naopak. Způsob vytváření trvalého zkrášlení pokožky tečku po tečce pouze pomocí jehly a barvy je vlastně návratem ke kořenům. Ve starověku si o elektrickém strojku mohli jen nechat zdát.
Tetování bez strojku
Tento styl se nehodí pro ty, kteří mají v oblibě vše nalajnované, jako když střihne. Linky  při poctivé ruční práci bývají jedinečné. Rozhodně není jedna jako druhá. Není to opravdu pro každého a stejně tak se nehodí na všechny motivy a styly. Hodí se pro něj spíše menší obrázky, obvykle je totiž tato procedura delší než tetování strojkem.
Celý proces má pak trochu rituální nádech. Někteří lidé tímto tetováním ozdobení sezení přirovnávají dokonce k wellnesu. Díky tomu, že nemusí probíhat v salonu, se může stát opravdu nevšedním zážitkem. Jediné, co musí být zajištěno, jsou dobré hygienické podmínky. Ale jestli to bude u vás doma na gauči, v parku nebo na lesní pasece, to už záleží na vás. Zní to zajímavě, co říkáte.
Tetování jako moderní umění
Navíc je tento způsob šetrnější k pokožce. Samotná jehla rozrušuje kůži méně než strojek, který zvládne několik vpichů za sekundu. Při procesu místo méně krvácí, ne-li vůbec. Mnohem rychleji se hojí. V podstatě jako škrábanec, tedy maximálně jeden týden. Díky tomu je i poté stále krásné. Přes to všechno bývá handpoke často subjektivně vnímáno jako bolestivější zřejmě proto, že je jeho vytvoření tečku za tečkou zdlouhavější. Navíc se tatér vrací do již rozbolavělých míst. Obvykle se proto nedoporučuje jako první tetování, kdy člověk vůbec netuší, do čeho jde.
Cena se sice logicky různí salon od salonu, obvykle ale bývá zdobení kůže pouze jehlou dražší. Přeci je tento způsob pro jeho tvůrce náročnější.
Co se týká českých tatérů bez strojku je rozhodně z čeho vybírat. Očekávejte především zastoupení něžného pohlaví. Zabruste na instagram a rozhodně se podívejte na následující jména:

  • Duhovka
  • Štěpánka Coufalová
  • Monika Vlčková
  • Lucy Salay
  • Joszephine Handpok
  • Tetovačky ze Žvejkačky
  • Kokos Maedchen
  • Yarda.Ink
  • A další…