>

Navrhujeme dětský pokoj

Navrhujeme dětský pokoj

Svítidla

Na co se občas v návrzích dětských pokojů zapomíná, je osvětlovací technika. Ta by měla sestávat z více druhů svítidel, aby si děti mohly zvolit osvětlení prostor podle nálady, rozpoložení a případně tvůrčí činnosti.

Centrální světlo – to by mělo být v provozu zejména při úklidu, anebo při tělesných cvičeních, která děti v pokoji provádí. Centrální svítidla by měla mít silnější zdroj, např. pro pokoj o rozměrech 5 x 3,5 metru LED žárovku 18 W.

Psací stůl – na psacím stole nesmí chybět lampička, ovšem pozor! Buďte velmi opatrní a důkladně její nákup zvažte. Musí jít o naprosto bezpečné svítidlo, které nebude lákat děti k jeho demontáži. Na psacím stole mohou být lampičky i dvě nebo tři, umístěné do více sektorů pracovního nábytku.

dětský pokoj

Noční stolek – necháte-li si vypracovat profesionální návrh dětského pokoje, zřejmě nebude postrádat ani řešení osvětlení nočních stolků. Zde můžete sázet na stylové doplňky, jimiž se pokoj oživí jak tvarově, tak i barevně. Svítidla v podobném duchu mohou být rozmístěna i nad postelí, https://www.loznice.cz/ např. v podobě závěsných svítidel na zeď.

Intimní osvětlení – jistou možností, jak probudit dětskou fantazii k životu, jsou bodové žárovky nebo LED diodové řetězy. Děti si jimi mohou vyzdobit různé části pokoje a vytvářet nesčetné kombinace nasvětlení některých ploch. Řetěz může být napájen skrze koncovku USB, tedy naprosto bezpečným napětím pouhých 5 V, třeba z powerbanky.

pokoj pro děti

Koberce versus parkety a dlažba

Až budete realizovat návrh dětského pokojíku, budete nuceni se rozhodnout pro příhodnou podlahovou krytinu. Nebudete to mít ovšem snadné, protože do hry vstupuje praktičnost i pohodlí zároveň. Dát dětem do pokoje koberec, anebo raději sázet na dlažbu či palubky, s nimiž je snazší údržba, ale zas jsou příliš tvrdé na posezení? Anebo pořídit obojí – kombinaci palubek či parket a kusového dekorativního koberce, např. v kruhovém tvaru.