>

Proč je Tik tok tak populární sociální sítí?

Proč je Tik tok tak populární sociální sítí?

https://www.zive.cz/clanky/facebook-umi-upozornit-ze-sledujete-ucty-sirici-propagandu-a-lzi-u-nas-bohuzel-zatim-ne/sc-3-a-191086/default.aspx 0cm 8pt“>Tik tok je nejúspěšnější sociální síť mezi všemi. Předtím nesla název musica.ly a soustředila se především na lip sync videa a na taneční videa. Poté, co se změnila na Tik tok, její oblíbenost prudce vzrostla a v dnešní době ji používá několik miliard uživatelů. Nutno říct, že velkou část jich tvoří mladší generace, tedy lidé zhruba od 13 do 30 let. V čem spočívá kouzlo Tik toku? Uživatelé na něj nahrávají krátká videa na nejrůznější témata. Dříve se dala na síť nahrát videa v maximální délce 15 sekund, od roku 2021 už jde na síť nahrávat videa i v délce 3 minut.

mobil

Tik tok má dokonale propracované algoritmy, které dokážou generovat obsah přímo pro vás. Sbírá o vás data ve smyslu, na kterém typu videí trávíte nejvíce času, které videa lajkujete, která si přehráváte opakovaně nebo jaké tvůrce sledujete. Z těchto dat poté sestaví tak zvanou For you page, na které se vám přehrávají videa přesně pro vás. Videí je nekonečně mnoho, takže můžete strávit na Tik toku několik hodin, a stále budete mít co sledovat.

Odborníci upozorňují i na nebezpečí těchto algoritmů, kdy vás mohou vtáhnout do takzvané „králičí nory“. Algoritmy vám mohou vytvořit smutný, depresivní obsah, který se vám bude přehrávat stále dokola a tím se bude prohlubovat vaše úzkost a deprese. Se sociálními sítěmi musíme pracovat opatrně, a Tik tok není zdaleka výjimkou.

tik tok

Jinak na Tik toku ale najdete spoustu skvělého obsahu. Taneční videa, hudební videa, vtipná videa, videa, která se snaží předat dál hlubší myšlenky a podobně. Jen pozor. Tik tok je opravdu velmi prudce návykový. Videa na Tik toku si můžete ukládat, abyste si je později mohli znovu přehrát. Pokud si je budete chtít stáhnout, můžete k tomu použít Tik tok downloader. Můžete si stáhnout videa i z jiných sociálních sítí. Použijte reddit downloader, Youtube downloader nebo třeba FB video downloader stahujvidea.cz.