>

Matka v roli podnikatelky

Matka v roli podnikatelky

Rodičovská dovolená je příležitost, kdy můžeme začít podnikat. Odpadají nám starosti s placením záloh za zdravotní a sociální pojištění což je v začátku podnikání celkem pěkná finanční úspora.
pokladnička ze sklenice
Najít volný čas
Péče o dítě je náročná ale krásná záležitost bylo by proto škoda se o ni ochudit tím že přes den zanedbáváme péči o dítě a místo procházky venku se věnujeme svému podnikání a dítěti raději pustíme televizi. Volný čas si můžeme nalézt večer kdy dítě spí. Dáme přednost realizaci svého nápadu namísto sledování televize. Nebo pokud večer opravdu padáme únavou, můžeme vstát raději ráno o půl hodiny dříve.
Možností, čemu se bude věnovat je mnoho. Někoho láká šití oblečení jiná žena je šikovná na výrobu šperků a některá je expert na informační technologie. Když dobře promyslíme své schopnosti jistě každá žena naleznete předmět svého podnikání.
Skloubit péči o dítě se dá a mnoho žen je toho důkazem kdy během rodičovské dovolené nastartovaly svoji kariéru.
Nemusím, ale chci!
Důslednost je vlastnost, kterou je nutno pěstovat. Pošramocená pověst se špatně napravuje. Když mám k nějakému klientovi závazek je nutné ho dostát. Naslibovat věci a potom nesplnit, protože se mi nechce je nezodpovědné. Je to náročné, kdy přichází únava anebo bychom se raději věnovaly sobě po hektickém dnu kdy jsme maximum času věnovaly vaření, uklízení a hlídání dítě. Podnikání by nás mělo bavit a naplňovat, pokud tomu tak není s největší pravděpodobností no bude víc než obtížné najít si na něj čas.
rozpočet domácnosti
Po kouskách se dá vždy něco dělat, a i půl hodina denně stačí k tomu abychom něco zvládly udělat. Když se pak později ohlédneme uvidíme za sebou kus práce. I maminka má nárok na to, aby měla nějaký čas sama pro sebe a pokud ho spojí s možností, jak něco přilepšit rodinnému rozpočtu je to ideální a chvályhodný nápad.