>

Balíčky, balíčky, balíčky… Nejen o Vánocích!

Balíčky, balíčky, balíčky… Nejen o Vánocích!

Skutečně! “Balíčkovat” můžete kdykoli během roku, aniž byste se museli trápit tím, co zabalíte a jaký vzor na obal použijete. Tyto balíčky se od těch vánočních totiž liší v tom, že jejich obsah už máte dávno doma.
 
Balení zavazadla, ať už je to kufr, cestovní taška nebo batoh, je vždy tak trochu oříšek. Nejen, že musíte naplánovat, co si vzít, ale hlavně veškerý obsah vměstnat do více či méně velkého prostoru, který máte pro přepravu k dispozici. Jak si práci i následnou cestu co nejvíce usnadnit?
 kufr s vlajkami
Třeba tím, že budete používat balíčkovou metodu. Určitě jste už někdy na internetu viděli rady ohledně toho, jak ušetřit místo v kufru tím, že věci bude rolovat, případně z nich uděláte šikovnou skládačku. V baličském umu však můžete pokročit výše.
 
Ruličky, případně malé skládačky z oblečení, totiž můžete úhledně zabalit do průhledných pytlíčků se zavíráním, které lze opakovaně použít (třeba takové, jaké dostanete na letišti k zabalení tekutin v příručním zavazadle). Tímto způsobem lze “balíčkovat” nejen spodní prádlo, ale také trička, šaty nebo i ručníky. Vše záleží na velikosti pytlíčku. Když z nich vytlačíte přebytečný vzduch, zmenší svůj objem a perfektně padnou do Vašeho zavazadla.
 cestování na lehko
Až do cílové destinace dorazíte, oceníte především to, že máte všechny věci přehledně sbalené, a díky transparentnosti materiálu hned víte, kde co hledat. Nemusíte rozházet polovinu věcí, které jste si dovezli, ani si nic nepomačkáte neustálým přehrabováním se v kufru. Stačí jen vyndat balíček a máte jasno.
 zbalený kufr
Balíčky navíc slouží jako skvělá ochrana křehkých věcí. Několik balíčků vedle sebe utvoří měkkou podestýlku pro keramické nebo skleněné dárky či zkrátka pro cokoli, co by mohlo cestou utrpět.  Když se Vám v kufru rozlije třeba šampon, balíčky Vaše věci ochrání. A až pojedete domů, nemusíte řešit, do čeho dáte oblečení špinavé od písku nebo bláta, aby se od něj neumazal zbytek zavazadla – čisté oblečení si schováte do balíčku a doma jej můžete hned použít. A špinavé prádlo? To zůstane špinavým jen uvnitř svého vlastního balíčku na použité prádlo. Po návratu tak budete mít o jedno třídění míň a můžete ještě chvíli setrvat v dovolenkovém odpočinku.