>

Tvary zahradních bazénů

Tvary zahradních bazénů

Jsme bezesporu země zahradních bazénů. Uprostřed parného léta se nám málokde poštěstí vidět zahradu, na které by chyběl alespoň maličký bazén. Je jich nepřeberné množství velikostí, tvarů, technologií i použitých materiálů, ze kterých jsou vyrobeny. Od dětských bazénů po obří bazény z plastu s nafukovacím límcem, jde většinou o bazény s kruhovým půdorysem. Ono také díky zákonům hydrodynamiky ani jiné tvary použít v podstatě nelze. Kruhové byly i bazény, či lépe řečeno nádrže, které se podomácku vyráběly z plechových dílů pro silážní věže.

Bazén

Pominuli různé, někdy až podezřelé konstrukce, nastoupily bazény všech možných tvarů až s nástupem zpracovávání plastů, laminátem počínaje. Tvary bazénů se začaly vracet do normálu. Je zajímavé, že bazény, tak jak je známe z veřejných koupališť, tedy obdélníkové si začaly razit cestu k zákazníkům možná ze všech nejpozději. Obdélníkový bazén bazenygluc.cz je podle mne klasický bazén. Tedy tvarem. Dnešní technologie výroby a vychytané pracovní postupy umožňují výrobci postavit bazén přesně podle přání zákazníka.

Základem požadavků zákazníka jsou rozměry. Délka, šířka a samozřejmě hloubka. Zákazník si také určí způsob vstupu do vody. Může být pomocí jednoduchého žebříku. Můžou být na jedné straně vstupní schody, nebo schody mohou být umístěné v rohu bazénu. Další záležitosti, které si zákazník může přát, jsou sice detaily, ale tak podstatné, že z obyčejného bazénu na relaxaci se může vyvinout kvalitní sportovní prostředí.

Zapuštěný bazén

Mám na mysli kvalitně provedený protiproud. Ten nemá za úkol simulovat říční tok, jak si mnozí představují, ale vytvořit zvýšený odpor vůči plavci, který tak může plavat dlouhou dobu a přitom se nebude muset otáčet u stěny bazénu. Dalšími detaily mohou být různé světla. Zvláště podvodním osvětlením získá bazén hodně romantickou atmosféru v horké letní noci.