>

Rozjeďte svůj vlastní blog

Rozjeďte svůj vlastní blog

Jste tvůrčí osobnost, která se chce dále rozvíjet a mít pro sebe prostor kam dávat své nápady a tvorbu? Milujete psaní článků, fotografování nebo sdělování svého názoru?
V tom případě byste se měli zamyslet nad založením vlastního blogu!
Je to mnohem jednodušší, než se na první pohled zdá a pokud překonáte prvotní překážky a bude vás to bavit, můžete si z blogování postavit dokonce i kariéru.
zápisník, káva a pc.jpg
1.       Zvolte si svůj web
Pro začátek je třeba se rozhodnout, pod jakou doménou chcete log založit. Možností je spousta, stačí si vybrat tu, která vám nejvíce vyhovuje. A pokud si věříte a nechcete blog zakládat pod někým jiným, můžete si založit svou vlastní, která vám bude patřit.
dívka v kostičkované košili.jpg 
 
2.       Téma
Výběr tématu může být pro některé klíčový. Někdo chce psát své vlastní krátké povídky nebo příběhy, jiný chce na stránkách zveřejňovat své malby a jiné výtvarné díla, další si zase přeje psát o životním stylu, radách, líčení, oblékání, zahradničení, sportu, autech a ta dále. Zkrátka každý má jiný cíl, kam by chtěl směřovat. Ať už se jedná jen o jedno nebo všechna témata dohromady, je to jen a jen na vás.
 
 
3.       Vzhled stránky
Jak se říká, první dojem je důležitý. A obzvlášť to platí pro webové stránky. Jakmile nový návštěvník klikne na odkaz na vaši stránku, jako první uvidí celkový vzhled, a když se mu nebude líbit, nejspíše tam dlouho nepobude. Dejte si záležet na tom, aby barvy hezky ladily, písmo bylo čitelné, aby se jeho barva nebila s pozadím, ať není jeho font až moc vyšperkovaný. Pamatujte, že v jednoduchosti je krása a to se občas může dost vyplatit.
 
 
4.       Přehlednost
Nezapomínejte také na to, že každý návštěvník by se měl na stránce vyznat. Ať ví, kde je hlavní stránka, kde se dostane k jednotlivým článkům, kde k historii a tak dále. Každá záložky by měla mít své místo tak, aby se dala dobře vyhledat a každý chápal, co kde může najít.
 
5.       Začněte
Jakmile máte všechny předešlé body splněny, není na co čekat a můžete se dát do toho. Vypusťte do světa váš první článek. Hodně štěstí!