>

Dovolená na vlastní pěst

Dovolená na vlastní pěst

Jak si naplánovat takovou dovolenou? Nejprve by bylo vhodné rozmyslet si místo, které byste chtěli navštívit. Myslím, že hodně oblíbené jsou dnes horské oblasti, například ve Švýcarsku, Itálii, Rakousku či u nás na Liberecku, nebo i samotné severské země, jako je Island a Norsko. Výhoda těchto míst je ta, že i v teplém létě je tam o něco chladněji, tím pádem se tůry chodí daleko snadněji. Navíc ta příroda je neskutečně nádherná, v některých částech nepotkáte ani nohu.
modročerný batoh.png
Teď je na řadě doprava. Samozřejmě v dnešní době jsou hodně in půjčovny aut. Ale co taková cesta vlakem? Mně to připadá ohromně romantické. Možná i levnější než tankovat benzin. Jen si to představte. Sednete do vlaku, zaberete si skvělá místa, pokud pojedete přes noc, uvidíte východ slunce, k jídlu si dáte speciality. Kdokoliv může namítnout, že to samé dostanete v letadle a je to daleko rychlejší doprava. Jenže na druhou stranu asi dražší. Vlak zastavuje téměř všude, takže Vám doopravdy nic neunikne.
A kde budeme spát? To je věc, na které je kolikrát velice těžké se dohodnout. Jeden by rád spal v hotelu, druhý klidně i pod širákem. Mně osobně se moc a moc líbí představa spaní ve stanu. Podnětem byla právě taková dovolená mojí kamarádky. Měla na Instagramu úžasnou fotku zeleného švýcarského horského údolí a uprostřed té krásy stál stan. Probouzet se v téhle lokalitě musí být naprosto úžasné. A co se týká hygieny, jsem si jistá, že se nemusíte obávat. Určitě není problém zastavit se v některém kempu a tuto nutnou potřebu uspokojit. To mi připomíná moji druhou kamarádku, která právě teď cestuje po Islandu a, řeknu to naplno, tři dny se nemyla. I toto je riziko, některé oblasti jsou bohužel neokempované.
spánek ve stanu.png
V neposlední řadě je třeba důkladně prozkoumat Vaši finanční stránku.
K moři dneska jezdí skoro každý. Tak co vyzkoušet něco jiného, dobrodružného?