>

Přestěhujte se v poklidu a bez stresu

Přestěhujte se v poklidu a bez stresu

Stres je špatný rádce i pomocník. V přírodě jsou nám stresové hormony nápomocné v případě, že potřebujeme na krátký čas vyvinout enormní úsilí k zabránění nějaké katastrofy, např. v případě napadení, rychlého úniku před padajícím stromem, při pádu do řeky a rychlému vyplavání na břeh atp. V takovém okamžiku vždy dojde k tomu, že se přeruší trávení a některé tělesné funkce dostanou nejvyšší prioritu, zejména mozek, svaly, srdce a krevní oběh. Problém je ovšem v tom, že my v dnešní době čelíme stresu chronickému, téměř nepřetržitému. Není sice tak intenzivní, jako v případě plavání v říčních peřejích, ale pomalu a nenápadně vyčerpává nadledvinky a vyvolává značné hormonální změny, které pak vedou až k vážným chorobám, jako je např. diabetes, žaludeční vředy, infarkt myokardu a někdy i zárodky rakoviny.

mladý pár při stěhování

Snažte se proto stresu bránit, a máte-li před sebou stěhovací proces, usnadněte si jej, abyste případný stres snížili na minimum. Nestěhujte se ve stresu https://stehovani-mamut.cz/nestehujte-se-ve-stresu/ Mohou vám v tom vypomáhat i stěhováci, svěříte jim některé úkony, které vám vypomohou s tím nejobtížnějším:

kartonové krabice

Rozebrat nábytek – rozmontovat menší komodu je snadné, zvládne to i ten, kdo není zrovna domácí kutil, ovšem máte-li před sebou kompletní kuchyň, vestavěné skříně sestavované na míru nebo dvojlůžko s odkládacím prostorem, může vám to sebrat hodně sil a vystresovat natolik, že vám to oslabí imunitní systém a můžete i onemocnět. Stěhovací firmy provádí tyto práce již běžně.

Převézt to nejtěžší – některé věci si můžete na nové působiště převézt sami, např. cenný porcelán po babičce, osobní dokumenty, nějaké oblečení či pokojové rostliny. To vše se vejde na zadní sedadla osobního vozu anebo do jeho zavazadlového prostoru. To ostatní raději svěřte profesionálům, hlavně to nejtěžší a nejobjemnější, jako jsou koberce, velký starožitný nábytek, chladnička, pračka a rozkládací pohovka.