>

Poraďte si rychle s bolestí hlavy

Poraďte si rychle s bolestí hlavy

Bolest hlavy umí potrápit každého z nás. I když netrpíme na migrény, může nás to kdykoliv postihnout. Pokud jste zdravotně v pořádku, a nemáte léky na předpis od svého lékaře, nemusíte každou bolest zahánět prášky. Běžná bolest hlavy je normální a snad každý ji někdy okusí. Stačí, když zapomeneme přes den dostatečně pít, přispět může i napětí, stres nebo přepracování. Většinou sáhneme po tabletce z lékárny a čekáme až se to přežene. Tablety sice fungují, po čase si ale i na tělo zvykne a potřebujeme jich stále víc. Což nám nikterak neprospěje. Zkuste příště s bolestí bojovat jinak. Zapamatujte si několik tipů, jak si rychle s bolestí hlavy poradit, bez nutnosti brát jakýkoliv lék ať už jste kdekoliv.
bílé tablety

·         Napijte se: když začnete cítit, že vás začíná hlava bolet, vypijete hned sklenku čisté neperlivé vody. Z velké části nás totiž bolí hlava, právě proto že málo pijeme. Na pitný režim často zapomínáme a důsledkem je bolehlav. Po vypití vody, vyčkejte několik minut, pokud se bolest zhoršuje, teprve tehdy byste si měli až vzít nějaký prášek.

·         Jezte ořechy: oříšky a semínka obsahují látky, které mohou pomoci zabránit bolestem hlavy. Zařaďte je tak pravidelně do svého jídelníčku.

·         Dopřejte si ticho a klid: když vás začne bolet hlava, a pokud máte tu možnost, zařiďte si na chvíli, aby kolem vás bylo ticho a vy měli klid. Zavřete se v pokoji, lehněte si a zavřete oči. Uvolněte se a na nic nemyslete. Odbouráte napětí a bolest odezní.
pohár vody

·         Masírujte: spousta lidí nedá dopustit na masáž hlavy. Tu nejjednodušší zvládnete také a můžete si ji udělat kdekoliv. Chvíli si krouživými pohyby jemně tlačte a masírujte spánky. Pomůže to uvolnit a bolest by měla zmizet.

·         Hodně spěte: když vás bolí hlava, ten vůbec nejosvědčenější lék na ni je asi spánek. Tělo si potřebuje odpočinout a zregenerovat se, k čemuž potřebuje mít dostatek kvalitního spánku. Nejlepší způsob jak pro sebe něco udělat.