>

Na co si dát pozor při rekonstrukci bytu a domu

Na co si dát pozor při rekonstrukci bytu a domu

Pozor na platby

Ať už provádíte rekonstrukci bytu za ušetřené prostředky v hotovosti, anebo žádáte o hypoteční nebo spotřebitelský úvěr , rozhodně se vyvarujte placení celé částky dopředu. Měli byste hradit buď pouze zálohovou fakturu, anebo celou částku až po oficiálním předání díla tak, jak je to uvedeno ve smlouvě o dílo. Jednak vám firma neodejde od rozestavěného bytu, a chráníte tím také své zájmy ohledně kvality provedené práce. Poslední splátku uhraďte teprve tehdy, kdy firma odstraní všechny závady, na které přijdete v určité lhůtě po dokončení a předání stavby.
žena s natáčkami.jpg

Nové technologie a materiály

Dnes se již nestaví pouze z cihel, betonu a vápeno-cementové omítky. Používá se sádrokarton, tvárnice a příčkovky Ytong, klasické dřevěné parkety a palubky nahradí plovoucí podlaha, dlažba, nebo kompozitní směs akrylátu a dřeva – dřevoplast. Nové stavební a konstrukční prvky jsou nejen moderní, ale i dostatečně pevné a odolné, navíc odolávají UV záření a dřevokazným škůdcům. Nemusíte tedy striktně trvat na technologiích, které se běžně používaly ještě před dvaceti lety.
francouzské okno.jpg

Dávejte pozor na smlouvu o dílo

Rekonstruovat na vlastní pěst má výhodu v tom, že co si postavíte, to máte. Záruka padá na vaše bedra, sice se nadřete, ovšem máte jistotu, že sami sebe neošidíte a pokud ano, byli byste skutečně za hlupáka.
Firma, s níž uzavíráte smlouvu o dílo, však má své zaměstnance, kteří se chovají jako lidé. Mohou být omylní, a to z nedbalosti, anebo úmyslně. Dávejte tedy pozor na to, aby v soupisce materiálu bylo použito to, na čem jste se předem dohodli.
jeřáb truck.jpg
Jedním z příkladů může být situace, kdy si objednáte obklad v pastelové barvě oranžovožluté s ornamenty, v koupelně se pak objeví jiný obklad, byť ve stejné barvě, o poznání dražší nebo levnější. Jestliže budete mít ve smlouvě (v soupisce materiálu) uvedeno: obklad koupelna – oranžovožlutý – rozměr a počet kusů, nic s tím nenaděláte a reklamaci neuplatníte. Dbejte na to, aby tam byl uveden přesný název obkladu, který udává výrobce, včetně jeho rozměru a počtu kusů.