>

Jeden den v Legolandu nestačí!

Jeden den v Legolandu nestačí!

Na celém světě se prozatím nachází celkem osm Legolandů, a to v Dánsku, Německu, Dubaji, Kalifornii, Japonsku, Malajsii, Velké Británii a na Floridě. Pro české návštěvníky je samozřejmě nejpřístupnější ten německý. Nachází se v Günzburgu a cesta z Prahy Vám zabere přibližně čtyři hodiny. Vzhledem k času potřebnému na cestu tam a zpět, rozlehlosti parku a množství atrakcí, doporučuji vyrazit sem klidně na celý víkend. I tak pro Vás bude problém dostat děti domů.
legoland zábavní part.jpg
Spaní a parkování vyřešíte tou nejjednodušší cestou – v Legolandu jsou připraveni na vše. Parkoviště jsou obřích rozměrů a z ubytování máte možnost výběru několika variant. Od noclehu ve stanu v kempu, přes chatky, tematické stavbičky až po hotel. Vše se samozřejmě nese v duchu lega a co z něj vyloženě není postaveno, alespoň to tak vypadá. Celý areál je velmi rozhlehlý a než z kempu dojdete do vlastního parku, nějakou minutu Vám to zabere. Sociální zařízení, restaurace, bary, stánky, dětská hřiště jsou k dispozici v hojném počtu, takže se nemusíte bát, že budete odkázání jen na služby uvnitř.
rodina na horské dráze.jpg
Co Vás čeká po vstupu hlavní bránou? Lego, lego a lego. Tolik lega, až budou oči přecházet. Bude všude kolem Vás, budete mít strach, abyste do něj nekousli v koupeném hamburgeru. Najdete zde z lega sestavená celá města (mimochodem věrné kopie reálných světových metropolí), filmové postavy, stroje, roboty. Atrakce všech druhů – horské dráhy, houpačky, kolotoče a co Vás jen napadne. Ve vodním světě na Vás nezůstane nit suchá. Zúčastníte se třeba reálné pirátské bitvy, kdy z vodních děl stříkáte vodu na protiplující loď a naopak. Samozřejmostí je muzeum, kde se dozvíte vše o historii kostiček, dále pak kino, akvárium, safari, vše z lega, jak jinak. Jedinečný je obchod, kde si můžete najít jakoukoliv kostičku, která kdy existovala a koupit si ji v jakémkoliv množství a provedeních.
vikingská loď.jpg
Nechybí ani „obyčejné“ prolézačky a dětská hřiště, odpočinkové zóny atd.
Nenechte se zmást představou, že máte na prozkoumání parku celý víkend. Budete rádi, když ho stihnete obejít celý a k těm nejoblíbenějším atrakcím se vrátit. I tak to ale bude jedinečný zážitek a věřte, že Vaše děti budou nadšené a tento výlet bude na dlouhou dobu jejich nejoblíbenější.