>

Jak vybrat správně ramínko baterie

Jak vybrat správně ramínko baterie

Stavba či rekonstrukce domu nebo bytu rozhodně není nic jednoduchého. Zvlášť když se k tomu přidá i vodovodní síť, například v koupelně či v kuchyni. Jednou z věcí, které musíme pořídit, je mimo jiné i ramínko baterie.

To se zdá jako poměrně jednoduchý úkol, avšak stačí zajít do obchodu s nábytkem či domácími potřebami a zjistíme, kolik nejrůznějších druhů a typů existuje. Na nás pak je, abychom vybrali ten, který se nám bude hodit nejvíce.

kbaterie2

Problémem však může být to, aby seděla tak, jak potřebujeme. Zde je nejdůležitější ramínko baterie. Právě tomu musíme věnovat zvýšenou pozornost. Jinak se totiž snadno může stát, že zjistíme, že naše slavnostně koupená baterie nepasuje tam, kam potřebujeme. A to rozhodně není nic příjemného. Jak se toho vyvarovat?

V první řadě je třeba věnovat pozornost délce ramínka. Je samozřejmě potřeba si předem změřit také vzdálenost mezi přívodem teplé a studené vody v místě, kam jej budete umisťovat. Potom už musíte pouze najít baterie s vhodnou roztečí.

Dále zde máme velikost a typ závitů, které upevníme na přívody vody. Ani ty nesmí být příliš velké nebo malé. I zde je tedy dobré je doma předem změřit, a následně jít do obchodu vybaven znalostí oněch rozměrů.

kbaterie3

Jistě, dnes se naprostá většina těchto přívodů dělá standardizovaně. To znamená, že všechny mají stejné výše zmíněné rozměry. Avšak nemusí to platit vždy. Příkladem mohou být rodinné domy či staré budovy, kde byla vodovodní síť zavedena již před delší dobou.

Proto je mnohem lepší si vše předem změřit, než pak zjistit, že baterie, která se vám tak líbí, a která by se do koupelny tak hodila, tam zkrátka nepasuje. Vyhnete se tak nejen zklamání, ale i ztrátě peněz. Přeci jen, pohonné hmoty něco stojí, a jízda tam a zpátky do obchodu, případně na poštu, pokud jsme ji objednávali přes internet, není zadarmo.

Je tedy dobré si vše předem dobře promyslet, ať pak nelitujete.