>

Barevný sedací vak – to je pohodlí a zase pohodlí

Barevný sedací vak – to je pohodlí a zase pohodlí

Když se chcete pohodlně posadit a užít si svou ranní kofeinovou (nebo mnohem lepší obilnou bezkofeinovou) kávu, případně odpolední čaj po fyzické námaze či náročném pracovním dnu, co uděláte? Pravděpodobně se vyhnete tvrdé dřevěné židli, co na nich sedávají děti ve škole, a vyhledáte co nejpohodlnější místo, např. sedací soupravu v obýváku.

A jsme u toho. Jak pohodlné sedačky se dnes vyrábí, snadno posoudí lidé, kteří znají rozdíl mezi těmi současnými a těmi, co se dodávaly na trh na přelomu 80. a 90. let. Tehdy byl v prodeji dostatek velmi měkkých tvarovaných křesel, některá z nich připomínala podušky či polštáře, zatímco současný styl se ladí spíše do doby 60. let, kdy nebylo možné z technických důvodů produkovat tak dobře anatomicky tvarované posezení.

žena na sedacím vaku

Moderní trend „retro“, který zasáhl i nábytkářský průmysl, však nemá příliš mnoho společného s pohodlím. Stačí se porozhlédnout po nabídkách obchodů se sedacími soupravami a spatříte rovné sedáky, rovná opěradla, sevřená téměř v pravém úhlu, a prezentovaná za moderní a hlavně módní záležitost.

Nenechte se ovlivnit módními trendy, určují je návrháři či výrobci, ale ti nemusí mít shodný životní styl s tím vaším. Všimněte si také barev křesel a souprav, které se objeví v okamžiku, kdy zadáte do vyhledávače klíčové slovo „sedací souprava“. V mnoha případech tam převládne šedá, černá, tmavě zelená, tmavě modrá, hnědá, jako kdyby snad neexistovaly jiné barvy! Jak by se vám asi líbilo, jít se projít do parku nebo do botanické zahrady, anebo darovat přítelkyni či manželce kytici růží, které by měly černý stonek a šedé květy? Nezdá se vám to podivné?

modrý sedací vak

Spontánně na to reagují malé děti, kterým se líbí pestré barvy, a děti nás také inspirují a ukazují cestu tím správným směrem. Naštěstí si to uvědomují i výrobci sedacích vaků Beanbag, které nabízí nejen mnohem lepší pohodlí, než „moderní“ sedací soupravy, ale dávají přednost pestrým kombinacím barev. Stačí nahlédnout do nabídek a mít trochu více odvahy svůj příbytek rozveselit právě takovými výrobky.