>

A nejde pro to nějak doplavat?

A nejde pro to nějak doplavat?

Čím dál více online e-shopů bere své zboží z dalekých exotických zemí. Nějaký ten obchod interkontinentální tu byl vždycky a vždycky to trvalo zatraceně dlouho. Ať už to byla hedvábná stezka, pryskyřicová stezka nebo cokoliv jiného, než karavana dojela z bodu A do bodu B, tak byla velká šance, že se něco ztratí, něco se zapomene, ukradne, zcizí, někdo někoho zapíchne nebo někoho přepadnou a vaše zboží uvidíte leda tak ve snech. OD těch dob se toho moc nezměnilo – na mořích číhají somálští piráti, na zemi hladoví Ukrajinci a války. Člověk si zkrátka dobrou dobu pro doručení svého čínského trička nevybere.
 
loď

1)      Uplave na moři

Nestává se to často, ale když zboží putuje někde na tankeru či velkém dopravní lodi, tak se občas při drsném počasí něco ztratí. Samozřejmě, můžete si zboží pojistit, ale připravte se, že se prodlouží nová dodávka tak o pár dní, ne-li měsíců. Komentáře nasvědčují, že někdy může zboží a jeho trasa trvat dlouhý půl rok a z vánočního dárku se tak může stát rázem aprílový žert.

vagon
 

2)      Dojde poškozené

Pokud si objednáváte elektroniku či cokoliv jiného, je zde velká pravděpodobnost, že vám dojde zboží rozbité, promáčklé, nefunkční, znehodnocené nebo nasáklé rybinou. Takový je přirozený vývoj cestování a dopravy zboží. Ať už krabice spadne na letišti, na lodi, do vody nebo kamkoliv jinde, tak je velmi lehké, aby se s tím něco nenávratně stalo. Člověk takovou drobnůstku ocení hlavně potom, co půlroku čekal jako na smilování na ten zázračný balíček, to potom opravdu potěší.
 
přístav

3)      Dojde v pořádku

Nevíte, jak se to stalo, jestli to byl zásah vyšší moci nebo snad i štěstí a osudu, ale zboží došlo v pořádku a je plně funkční, dokonce je to i to samé, co jste objednali! TO je naprosto ale naprosto nejlepší scénář a z celého srdce přejeme všem, aby se tak stalo.
Dle nejnovějších informací se má doba zkracovat díky novým obchodním vztahům s komunistickou Čínou, tak uvidíme. Třeba to dojde i do toho měsíce!