>

Praktické a levné zboží

Praktické a levné zboží

Určitě už jste i vy někdy něco málo slyšeli o obchodech, jako je například Pepco, Reserved nebo CCC. Všechny tyto značky jsou u nás v České republice známé. Málokdo už ale ví, že pochází od sousedů ze severu. Ano, máme na mysli polské sousedy.
Rozhodně se jedná o zboží, které je nejen praktické, ale také kvalitní. Právě o takové zboží bývá vždy největší zájem. Ono se taky není čemu divit.
nákupní ulice
Dříve Češi chodili nakupovat nejen oděvy ale i obuv na vietnamská tržiště. Možná že i vy jste na tržnicích také nakupovali. Dnes je tomu ale úplně jinak. Nejčastěji lidé chodí nakupovat do polských obchodních řetězců.
Nikoho nepřekvapí, že Češi jsou velmi konzervativní a jestli je něco, co mají rozhodně rádi, pak je to praktická móda. Právě v tomto se liší například o Slováků.
Nejvíce jdou na odbyt věci z obchodu zvaného Pepco. Fronty zákazníků jsou zde nejvíce o Vánocích. Tento řetězec nabízí levné oblečení, doplňky nebo dokonce hračky. Vznikl v roce 2004 a to v Polsku. Před šesti lety se objevil i u nás. V dnešní době má v České republice více než 160 prodejen.
průchod budovou
Rozvíjet se ale začíná i obuvnická síť CCC. Společnost zamířila dokonce i do Benešova nebo Příbrami. Kromě bot investuje také do interiérů a nových technologií. Možná byste se divili, ale CCC zažívá velký boom. Lidé prostě chtějí věci, které jsou dostupné a jsou navíc kvalitní.
Polský řetězec má v tuzemsku mnohem větší úspěch, než například Zara.
Jestli je ale někdo, kdo na Českém trhu pohořel, pak jsou to Italové. Opačný příběh ale prožívá značka Marks & Spencer, která pochází z Británie. V zahraničí sice o oděvy zájem klesá na tolik, že se prodejny musí zavírat, ale v tuzemských městech patří k těm nejoblíbenějším.
Velký úspěch může také slavit sportovní móda. I do tohoto segmentu se začínají dostávat zejména polští obchodníci. Všimnout si toho můžete například u značky 4F.