>

Když zhubnete, budete se cítit lépe

Když zhubnete, budete se cítit lépe

Hledáte-li způsob, jakým rychle a takřka bez potíží zhubnout, nemusíte hledat dále. Takový způsob totiž neexistuje. Vždy je potřeba čas a trocha té píle.

Když zhubnete, budete se cítit lépe

I přesto, mže stále nepatříme, co se obezity týče, mezi ty nejhorší národy na světě, rozhodně nás nehledejte v tabulkách někde dole. Český národ patří stále mezi ty nejtlustší, což není vizitka, kterou by nám mohl kdokoliv závidět. Ono být tlustý totiž není problémem jen co se týče nakupování nové konfekce, ale může pořádně zamíchat i se zdravím dotyčného tlouštíka. Už i lehká nadváha by měla být varováním. V případě obezity je však třeba už začít hubnout, jinak ta může přejít i do chronické fáze, kdy se člověku postupně zhoršuje zdraví. Je mnohem lepší být hubený a zdravý, než tlustý a nemocný. Věřte tomu.

Ovocné koktejly

Ne každý, kdo si o sobě myslí, že je tlustý, opravdu tlustým je. Platí to samozřejmě i v opačném gardu. Abyste zjistili svůj stav co možná nejlépe, bude dobré nechat se vyšetřit u obvodního lékaře. To se ale každému nechce. Proto byla vymyšlena BMI kalkulačka, se kterou to jde také. Stačí jen zadat hmotnost, výšku a věk. Čím vyšší číslo vám vyjde, tím spíše byste se měli začít zamýšlet nad zhubnutím.

Spousta zeleniny

Zhubnout není složité, alespoň ne co se principů týče. Když budete vydávat více energie než přijímat, budete hubnout. Samozřejmě, že v praxi to zas tak jednoduché není, jinak by na světě snad nebyl obézní člověk. V praxi je potřeba v první řadě vhodně upravit jídelníček tak, aby obsahoval veškeré potřebné složky k životu, ale zároveň se po něm netloustlo. Samotný jídelníček, když je dobře vypracován, by měl stačit. Lepší je ale nespoléhat se pouze a zdravou stravu a snažit se své hubnutí podpořit ještě sportováním.

Není sport jako sport

Pohyb je základem každého zdravého jedince. Čím méně se přes den hýbete, tím spíše si říkáte o problémy s nadváhou. Sportování jako takové je obecně bráno jako zdraví prospěšné, ale ne každé je vhodné pro hubnutí. Třeba takové vzpírání příliš vhodné není, ale běhání, skákání na trampolíně nebo jízda na kolečkových bruslích už funguje jako skvělý způsob ubírání váhy.