>

Jak si nejen v létě udržet štíhlou linii?

Jak si nejen v létě udržet štíhlou linii?

S každým příchodem léta přichází tendence zhubnout, nemám pravdu? Čeká Vás dovolená u moře a chcete na pláži vypadat fit, a hlavně se i dobře cítit. Jednorázové a drastické diety ovšem nejsou velmi účinné a téměř vždy se dostaví nepříjemný jojo efekt. Víte, že ke krásné postavě stačí dodržovat pár pravidel? Nejedná se ovšem o krátkodobou záležitost, jde o celkovou změnu denního režimu a Vašich návyků a rituálů. Tuto změnu si ale určitě zamilujete, když se dostaví první výsledky. Pojďme si teď základní kroky představit.

zdravé hubnutí

Bohatý a vyvážený jídelníček

Není asi žádné překvapení, že prvním krokem ke změně začíná stravou. Jídlo je palivo pro naše tělo a bez něho by jen těžko fungovalo. Základem je složení jídelníčku. Ten by měl obsahovat hodně vitamínů (ovoce, zelenina) a bílkovin (luštěniny, maso, vejce), pak také obilovin, sacharidů a minerálů, zkrátka od všeho něco. Důležité jsou přiměřené porce a jíst 5x denně, takže se budete cítit sytí po celý den. Skvělé je také zařadit do svého jídelníčku nutriční drinky. Pomohou Vám do těla dostat co nejvíce živin a hodí se jako super svačinka. Pro vybíravé jazýčky jsou tyto dietní koktejly k dostání v mnoha příchutích.

nutriční koktejl

Sportem ke zdraví

Pohyb jde ruku v ruce s jídelníčkem. K výživnému jídlu patří také dostatečné množství pohybu. Není podmínkou se mučit tři hodiny v posilovně, stačí začít třeba tím, že začnete do práce chodit pěšky, večer zkusíte pilates či jakýkoliv jiný druh cvičení a víkendy oživíte jízdou na kole, bruslích, běh nebo cokoliv Vás bude bavit.

Hydratace

Pro někoho možná novinka, ale hydratace je základ. Za den byste měli vypít minimálně 2,5 litrů čisté vody. Vyživuje tělo jak zvenku, tak zevnitř, zasycuje a ozdravuje. Omezit byste měli sladké nápoje i alkohol, ale nic si nezakazujte, důležitý je balanc.

Spánek

Stejně jako pohyb, tak je důležitý také odpočinek. Aby Vaše tělo mohlo správně fungovat, je třeba mu dopřát aspoň 8 hodin spánku.