>

Dočkáme se někdy odškodnění?

Dočkáme se někdy odškodnění?

Jistě každý člověk v životě zažil nějakou nehodu. Je bohužel pravda, že nikdo není bezchybný a že každý člověk chybuje a je potřeba to brát v potaz. Ovšem jsou ale případy, když nehoda je tak velká, že může vyrůst ve velký spor nebo nenávist. Zloba a nenávist k člověku kvůli škodě bývá většinou mezi sousedy, kamarády a bohužel většinou to tak bývá i v rodinách. Setkala jsem se s případem, kdy spolu otec a syn nemluvili kvůli rozbitému autu. Jeho syn auto naboural, když jeli s kamarády na fotbalový zápas. Je pravda, že jeho syn se předváděl a jeho dovádění skončilo naštěstí jen v příkopě. Všichni vyvázli bez zranění, ale auto bylo téměř na dopis.

Placení odškodného je velmi nepříjemné

Sice se jednalo o starší auto, ale otce to vytočilo. Myslím, že mu nejvíce vadila nebezpečná jízda jeho syna a nepozornost. Za volant může přeci jen zkušený a vyrovnaný řidič. Zmíněný otec se se synem pohádali a otec chtěl škodu zaplatit. Čistě z výchovného hlediska. To syn ale odmítal. Prý jsou rodina, proč tedy platit. Dlouhý rok spolu nemluvili, než se udobřili, uvědomili si, že být nahněvaní nemá cenu a že staré auto za to nestojí. Toto je ale příklad, jak škoda může znepříjemnit rodinné vztahy.

Odškodnění je většinou o penězích

Jsou ale případy horší, kdy se způsobená nehoda dostane až k soudu. To pak poškození se ptají sami sebe, jestli se dočkáme odškodnění nebankovni-hypoteky-uvery.cz. Tu otázku si klade každý a taky každý doufá, že bude odškodněn co nejdříve a v plné výši. Problém nastává, když se soud kvůli sporu o škodě protahuje a účastníci tím trpí. Nejen že tráví zbytečný čas u soudu, ale taky se jim protahuje doba, kdy mohou získat peníze za odškodnění. Ovšem ale každý chce soud vyhrát a být odškodněn, tak se musí dokazovat všemi důkazy. Znám případy, kdy například soud podobného rázu trvá i pět let. To je pak hodně dlouhá doba, když dotyčný člověk potřebuje peníze na nové auto, když první je nenávratně pryč. Nejhorší je to mezi sousedy, kdy pak dochází téměř denně k hádkám a nejsou výjimky, kdy si sousedé potom dělají naschvály. Poškozují si věci navzájem a pak nastávají další škody a další žádosti na odškodnění. Ne vždy ale vše skončí podle představ.