>

Vybíráme led panely

Vybíráme led panely

Původně jsme se s nimi setkávali v kancelářských prostorách nebo na různých pracovištích. Nyní získávají čím dál tím větší oblibu v domácnostech. Není divu, ušetří elektrickou energii a navíc nezaberou skoro žádné místo. Proto se výborně hodí i do menších prostorových místností. Ale samozřejmě záleží na našem vkusu a také co se nám hodí do bytu. Co vytvoří příjemnou atmosféru a design. Led panely jsou v různých provedeních: závěsné, vestavné, podhledové, s rámečkem. Dále se dá podle druhu umožnit stmívání světla a samozřejmě nesmíme zapomenout na správnou velikost. Není problém pak zvolit obdélníkový, čtvercový nebo kruhový tvar.
osm šedých židlí.jpg
Co nám mohou nabídnout kromě úspory?
1. Světelný tok – ten charakterizuje intenzitu vydávaného světla a udává se v lumenech. Čím je vyšší hodnota, tím je samozřejmě jasnější a intenzivnější světlo.
2. Barvu světla – ta nám určuje, jak budeme vydávané světlo vnímat. Běžně se pak setkáváme s teplou nebo studenou bílou, případně neutrální, ale také je možnost i různě proměnit barvy.
3. Teplotu chromatičnosti – také se můžeme setkat s výrazem, jako je barevná teplota – ta se udává v Kelvinech a má různé rozlišení. Zde je hodně rozhodující, kam budeme chtít světlo umístit, jiné se hodí do koupelny nebo do pracovny či dětského pokoje.
4. Vyzařovací úhel – také je rozhodující, kde panel bude umístěný. Čím je úhel vyšší, tím samozřejmě osvítí větší plochu.
5. Rychlost zapnutí světla – prakticky se jedná o dobu, kterou potřebujeme k rozsvícení do plného výkonu. Zde se dá říci, že je vždy velice krátká doba, svítí téměř okamžitě po zapnutí.
6. Regulaci osvětlení – ta není součástí panelů, ale u některých druhů ji lze zapojit s ovladačem pro stmívání.
7. Dlouhou životnost – to je doba, kdy panel udává, jak dlouho si udrží své vlastnosti, pro které jsme si ho zakoupili. Ovšem když si zjistíme příslušnou dobu u daného svítidla, tak vidíme, že je to neskutečně mnoho hodin, což se vyplatí i z hlediska nové koupě.
zdobené světlo.jpg
Na trhu existuje skutečně mnoho svítidel, které se nám líbí, ale rozhodně není dobré je vybírat podle rozsvícení v obchodě, kde nedají tu správnou intenzitu osvětlení jako u nás doma v konkrétním prostoru. Lepší je se obrátit na odborníky a nechat si poradit možnosti pro nejlepší světelný tok do našich domovů.